Красиви успехи

Красиви успехи на сцената

На 12.05. в гр. Благоевград се проведоха три турнира по спортни танци от различни категории – „Изгряващи звезди“, държавен турнир и „Купа „Благоевград“. За пореден път клуб по спортни танци „Проданс“ все масирано участие и завоюваха поредните призови места в множество категории.

В първата част мини звездите се представиха повече от впечатляващо. При 7-годишните Елена Цанева и Атанас Делчев бяха сред най-добрите и спечелиха 3. място. В същата група Ирина Драмова и Александър Талев се завърнаха с два сребърни медала. При малко по-големите чудесните изпълнения на Преслава Аврамова – Митко Тотев им донесоха един бронзов и един сребърен медал, на Рая Георгиева – Божидар Костадинов класиране в ТОП4, а на Виктория Георгиева – Антон Анев – златен медал. В категорията на 11-годишните Габриела Филипова и Валентин Рангелов спечелиха два бронзови медала за латиноамериканските и за стандартните танци. По-големите Таня Спасова – Павел Спасов и Сабрина Ал Кадер – Михаил Спасов отново бяха сред най-добрите и се завърнаха съответно с медал за трето място и бронз и сребро. Отново с постижения за завърнаха и соло изпълнителките Неда Ежова, Петя Лесева, Надежда Цанева, Алексия Петрова (бронз), Дара Варджийска и Йоана Пенева (златен медал). „Приказен валс“ отново донесе златото на формацията на клуба. С това първата част завърши перфектно за „Проданс“.

Успехите не свършиха. Престоеше държавният турнир. Тепърва участниците на клуба завоюваха челните позиции в различните възрастови групи. При 13-годишните Венислава Цветанова – Сава Пишиков и Габриела Янкова – Даниел Чавдаров се наредиха сред най-добрите двойки на състезанието и се представиха достойно. С поредния медал се окичиха Гергана Ангелова и Злати Иванов, които грабнаха купата за второто място в новата категория, в която участват. Със златно отличие отново бяха Стефана Илиева (КСТ „Брилянт“) и Тодор Костов в групата 15 „D“. При младежите Мария Йоловска – Любомир Чопев представиха успешно своите умения на дансинга, а Йоанна Димитрова – Ангел Стоилов спечелиха бронзов медал . Гергана Кръстева и Христиан Митрев спечелиха златото за 10-те състезателни танца в по-високия клас „С“. Блестящото представяне на двойките не приключи дотук. В юношите старша възраст „В“ клас 2 сребърни и 2 златни медала спечелиха съответно Румяна Александрова – Йордан Гоцев и Венера Спасова (КСТ „Импулс – 2008“) – Илиан Борисов, представили се отново на високо ниво. При големите Лора Рапонска и Павел Стефанов завоюваха впечатляващо бронзов и сребърен медал съответно за латиноамериканската и за стандартната програма.

Дългият състезателен ден продължи с „Купа „Благоевград“, където представянето на „Проданс“ продължи да бъде емблематично. При юношите участие взеха Венислава – Сава, Гергана – Злати, Румяна – Йордан, достигнали до ТОП5 в стандартната програма,  Стефана – Тодор, достигнали до ТОП4 в латиноамериканската програма и Венера – Илиан, които спечелиха златото както в латиноамериканските танци, така и в стандартните. При голямата група на младежи и състезатели над 19 год. достойно се представиха Йоанна – Ангел, Мария – Любомир, Гергана – Христиан, Лора – Павел, които достигнаха до най-добрите финалисти в групата.

Така завърши поредното успешно участие на двойките от клуб по спортни танци „Проданс“. С пожелание да продължават неуморно да достигат висините на танца!