Успешен старт на танцовата година 2019

Успешен старт на танцовата година

С международен турнир по спортни танци започна танцовата година за голяма част от състезателите от клуб по спортни танци „Проданс“. В рамките на два дена в столицата се проведоха няколко състезания. 16. март стартира с национален турнир, който донесе огромна радост за членовете и приятелите на „Проданс“. Надпреварата беше оспорвана, но в крайна сметка денят завърши изключително успешно.

Надпреварата започна с групата 13 „D“, в която Гергана Ангелова – Злати Иванов завоюваха сребърен медал за отличното си представяне. Освен това преминаха в по-високия състезателен клас „С“.  В същия финал блестяха и Венислава Цветанова и Сава Пишиков, наредили се в ТОП 4. В сериозна конкуренция Лора Кирилова и Петър Методиев преминаха през няколко кръга и спечелиха първо място и златен медал за своите способности. Усилията им бяха възнаградени в групата на 15-годишните. При младежите на дансинга във финала танцуваха Мария Йоловска – Любомир Чопев (КСТ „Дъга“), достигнали ТОП 4, а малко преди тях се наредиха Йоанна Димитрова – Ангел Стоилов. С чудесното си представяне двете двойки преминаха в по-високия състезателен клас „С“. При 15 „В“ със сребърен медал се сдобиха Венера Спасова (КСТ „Импулс – 2008“) и Илиан Борисов. За пореден път показаха класа на дансинга. Стефана Илиева (КСТ „Брилянт“) – Тодор Костов също спечелиха 2. място. Те отново бяха сред най-добрите при младежите.

Вечерната част беше отредена на международния турнир. При най-малките звезди блестяха на паркета Габриела Филипова – Валентин Рангелов и Виктория Георгиева – Антон Анев. Със своето отлично танцуване те достигнаха до трудния  полуфинал. При юношите младша възраст в топ 7 се наредиха Венислава – Сава и Гергана – Злати. В категорията Under 21 Open Мария – Любомир и Стефана – Тодор завоюваха поредната категория. Двете двойки участваха в повече от 6 категории. Стефана и Тодор спечелиха златото при Over 16, Mария и Любомир – бронз, а Йоанна и Ангел – сребро. Лора и Петър отново бяха в ТОП 4 в категорията  Junior 2 Basic. Поредният сребърен медал дойде за Йоанна и Ангел за стандартната им програма при участниците над 16 години. Отличното представяне за „Проданс“ продължи с Венера и Илиан и тяхното трето място при юношите както в латиноамериканските, така и в стандартните танци. Така завърши първият състезателен ден. Участниците от „Проданс“ бяха блестящи. Този заряд се пренесе и в другия ден.

Вторият ден беше посветен на формации и соло изпълнения. Отлично се представи Виктория-Александра Николова при девойките над 15 години. Със сребърен медал се окичи и дамската формация на „Проданс“ и за пореден път спечели аплодисментите на публиката.

Поздравления за всички участници! Нека танцовата 2019. ви донесе още мигове, изпълнени с гордост и искрено щастие!